Eg er vinden

av Jon Fosse Samarbeidsproduduksjon med Teater Manu

Spilles Studioscenen

Vises fra 5. september

Priser

  • Ordinær

    210,-

  • Honnør

    210,-

  • Barn /
    student

    210,-

  • Grupper
    Over 10

    210,-

  • Teaterkort
    Ung- medlem

    130,-

BILLETTER

Utsolgt
Utsolgt
Utsolgt

«Og det er ikkje vits i å seie noko»  

Hvorfor er det så vanskelig å finne de rette ordene? Hvor langt strekker språket til når følelser som håp og avmakt eksisterer samtidig? 

Eg er vinden er en stemningsfull, poetisk og sår skildring av det skjøre livet. Vi møter Den eine og Den andre i en båt langt ute på vannet der himmelen møter havet. Fjernt fra sivilisasjonen og hverdagen konfronterer Den eine og Den andre hverandre med valgene livet gir oss. Det blir en eksistensiell utforskning av de store spørsmålene om ensomhet, tap, livsglede og dødsangst.  

I 2023 mottok Jon Fosse Nobelprisen i litteratur som fjerde nordmann. Med over 50 oversatte verk regnes han som en av moderne tids viktigste dramatikere, ofte sammenlignet med Henrik Ibsen. Eg er vinden (2008) er et av hans mest kjente og spilte verk. 

Vi er stolte av å presentere Eg er vinden i samarbeid med Teater Manu, det nasjonale tegnspråkteatret. Regissør Kjersti Haugen og scenograf Katrin Bombe skaper rammene for Fosses poetiske tekst. På scenen står Teater Manus skuespiller Ronny Patrick Jacobsen og Hans Petter Nilsen fra Trøndelag Teater. Forestillingen fremføres både på tegnspråk og talespråk.